ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟ

Την Δευτέρα 8/4/2024 τις τελευταίες ώρες του σχολικού ωραρίου, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, πραγματοποιήθηκε  εκδήλωση στα πλαίσια της Ημέρας του Σχολικού Εκφοβισμού. Μαθητές του σχολείου παρουσίασαν ποικίλες δημιουργίες ( ποιήματα, κείμενα, τραγούδια, ζωγραφική, χειροτεχνία) για τις οποίες είχαν βραβευτεί σε διαγωνισμό που είχαν συμμετάσχει την Τετάρτη 8 Μαρτίου 2024, τον οποίο συνδιοργάνωσαν η ΔΙΔΕ Πειραιά και οι Κοινωνικές Υπηρεσίες του Δήμου Πειραιά.

Τα παιδιά του σχολείου μας με αφορμή τη συγκεκριμένη παρουσίαση ευαισθητοποιήθηκαν και ενημερώθηκαν για το αρνητικό φαινόμενο του σχολικού εκφοβισμού που απασχολεί τόσο την εκπαιδευτική κοινότητα όσο και την κοινωνία μας γενικότερα.

IMG 51021  IMG 5103  IMG 5102
 IMG 5100  IMG 5099